אודות ורדה ברגר - אמנית חברתית ואקולוגית, משוררת

ורדה ברגר עוסקת בעבודותיה ובשיריה בנושאים אקולוגיים,חברתיים ובחתירה לשלום.

חוסר האיזון בין האדם והטכנולוגיה המתקדמת לבין הטבע,הביא לזיהום, לדלדול המגוון הביולוגי ולהעלמות מינים רבים בטבע. העלמות הנקראת כיום בפי המדענים ההכחדה הששית. (החמישית הייתה תקופת הדינוזאורים).בציוריה תמצאו חיות בר ועופות נודדים בסכנת הכחדה.אריות, נמרים, צבאים וצפרים נודדות כמו שקנאים ועגורים. סדרה של שירים וציורי ערום נשי ללא ראש עוסקת באפליה ,בביזוי ובחוסר שוויון וזכויות של נשים בעולם ובמיוחד בעולם השלישי.

סדרה חדשה עוסקת בצפרים נודדות כמודל לחיים בשלום ללא גבולות, ללא דת פנאטית, ללא דלק לריב עליו- כנף ורוח.

ברגר משתמשת בהדפסי סוליות וצמיגים לתאר את דורסנותו של האדם. ומנגד ,היא עובדת בצבע אקרילי מדולל מאד על נייר, בטכניקה מאד ספונטנית בה היא מטלטלת את הצבע ונוצרים זרמים הכולאים את האובייקטים העצובים ואולי משקפים את פנינו אנו?

בשנת 2004 זכתה במדליית קפקא לאמניות בפראג,צ'כיה.

בשנת 2011 הוזמנה לביאנלה בטוסקנה CHIANCIANI(נבחרו 160 אמנים מתוך 1600 אליהם הביאנאלה פנתה ) וזכתה בפרס שני - פרס ליאונרדו על עבודות נייר.בשנת 2012באותו מקום זכתה בתערוכה הבינלאומית בפרס הראשון על עבודות נייר.

בשנת 2012 פרסמה את ספרה "כוכב חיים" ציורים ושירים בעברית ואנגלית בהוצאת אבן חושן ובעיצובו של דוד טרטקובר.

בשנת 2013,הוזמנה לביאנלה באיזמיר, טורקיה. השתתפו 453 אמנים מ53 מדינות,19 שופטים-ורדה ברגר זכתה בפרס השני  בקטגורית ציור (כולל כל הטכניקות).

הציגה כעשרים וחמש תערוכות אישיות בארץ ותערוכות קבוצתיות רבות בארץ ובעולם.

הוזמנה והשתתפה בסימפוזיונים בינלאומיים בסלובקיה (2), גרמניה (4), איטליה (6), בולגריה ,פינלנד, ישראל, אנגליה, אוסטריה.

ורדה מביעה את השקפותיה בשירים, רובם נוסח האיקו, המלווים לאחרונה את תערוכותיה.


שִׁשָּׁה מִילְיַארד בְּנֵי אֱנוֹש

דִּלְּגוּ אֱלֵי יָרֵחַ

לֹא צָעֲדוּ זֶה לִקְרַאת זֶה.


ילידת ישראל, תואר שני בכימיה באוניברסיטת תל-אביב.

לאחר שנות מחקר והוראה - ותמיד גם ציור - (השתלמה בהולנד ,בפקולטה לאמנות באוניברסיטת תל-אביב,באוניברסיטה העממית, ובבית המדרש למורים ברמת השרון).בשלושים השנים האחרונות הפך הציור לעיסוקה העיקרי.

ורדה ברגר מתגוררת בתל-אביב, חברה באגודת הציירים והפסלים של תל-אביב משנת 1986, בפורום לאמנות אקולוגית, אגודת נשים יוצרות, נבחרה לאגודה הבינלאומית לאמנים אירופים. European Artists,

ולאחרונה נבחרה להצטרף לאגודה הבינלאומית AFC אמנים למען שימור הטבע.© Varda Breger. All rights reserved.  Artists for Conservation Foundation
Website Building -